Kilkudniowe zmiany w kursowaniu pociągów na terenie Warszawy

Kilkudniowe zmiany w kursowaniu pociągów na terenie Warszawy

Jak przypomina Stowarzyszenie Bezpieczna i Przyjazna Kolej, zanim 12 marca zacznie obowiązywać druga korekta rozkładu jazdy 2023, pasażerów podróżujących pociągami przez Warszawski Węzeł Kolejowy czekają trzy dni dodatkowych utrudnień. Zmiany zostały ujęte w obowiązującej do 11 marca korekcie rozkładu jazdy.

Od 9 do 11 marca 2023 r. niektóre pociągi PKP Intercity, które do środy, 8 marca, kursują przez stację centrum Warszawy, pojadą objazdem. Ominą stacje Warszawa Zachodnia i Warszawa Centralna. W miejsce tych postojów, składy zatrzymają się na stacji Warszawa Gdańska. Będą też takie pociągi, które nie pojadą przez Warszawę Wschodnią. Dla nich jedynym postojem na terenie stolicy będzie właśnie Warszawa Gdańska, z której do centrum można dostać się linią metra M1.

Na stację Warszawa Gdańska skierowane zostaną także wybrane pociągi interREGIO, uruchamiane przez POLREGIO, łączące Poznań i Łódź ze stolicą. Zmiany nie ominą weekendowych kursów składów ŁKA Sprinter, uruchamianych przez Łódzką Kolej Aglomeracyjną.

Pociągi Kolei Mazowieckich i SKM Warszawa (linia S1) także pojadą według zmienionego rozkładu jazdy. Niektóre z nich zostaną odwołane, część pojedzie w skróconych relacjach, a wybrane – objazdami.

Sprawdźmy rozkład jazdy przed wyruszeniem w podróż. Nawet, jeśli na bilecie mamy wydrukowaną konkretną stację i godzinę odjazdu. Do weryfikacji rozkładu jazdy rekomendujemy Portal Pasażera – informuje Stowarzyszenie Bezpieczna i Przyjazna Kolej