Kielce: akcji „Infrastruktura” przyniosła efekty

Kielce: akcji „Infrastruktura” przyniosła efekty

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Infrastruktura’’ przeprowadzili kontrole w kieleckich składnicach złomu. W stertach skupowanych surowców wtórnych, mundurowi poszukiwali przedmiotów pochodzących z kradzieży dokonywanych na obszarze kolejowym. Funkcjonariusze SOK ujawnili około 1500 kg elementów pochodzenia kolejowego w postaci klocków hamulcowych. Sprawdzono również dokumentację złomowiska na podstawie której ustalono sprawców kradzieży.

W czwartek, 15 czerwca 2023 r. w trakcie kontroli jednego z punktów skupu złomu i metali kolorowych na terenie miasta Kielce, funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach ujawnili około 1500 kg klocków hamulcowych pochodzenia kolejowego. Działania kontrolne prowadzone były w ramach ogólnopolskiej akcji pod kryptonimem ,,Infrastruktura’’.

Na podstawie dokumentacji prowadzonej przez właściciela złomowiska ustalono sprzedających. W trakcie prowadzonych czynności ustalono także, że odzyskane mienie kolejowe należy do Sekcji Eksploatacji PKP Polskie Linie Kolejowe S. A. w Sitkówka Nowiny. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat IV Policji w Kielcach.