Kiedy pojedziemy dłuższymi Impulsami 2 SKM Warszawa?

Kiedy pojedziemy dłuższymi Impulsami 2 SKM Warszawa?

Obecnie w Warszawie są cztery pięcioczłonowe pojazdy Impuls 2 a na początku lipca mają dojechać kolejne dwa składy. Niestety nadal nie wiadomo kiedy pociągi wyjadą na trasę S1.

Dostawa dłuższych pięcioczłonowych pojazdów Impuls 2 dla SKM Warszawa rozpoczęła się po majówce, a na początku czerwca składy o numerach 003 oraz 004 przechodziły standardowe testy między Warszawa Zachodnia a Wieliszewem i Radzyminem.

Jak poinformowała „Kolejowy Portal” Beata Kurek wicedyrektorka Biura Komunikacji SKM Warszawa dotychczasowe wszystkie jazdy testowe przebiegają pozytywnie, bez zastrzeżeń.

– Wszystkie pojazdy muszą przejechać w ramach jazd testowych 600 km po torach, po których będą przewoziły pasażerów. Cały czas trwają także szkolenia maszynistów – dodała Kurek.

Pięcioczłonowe pojazdy będą obsługiwały pociągi na trasie Pruszków – Otwock. Niestety nie jest znany dokładny termin włączenia pojazdów do obsługi linii S1.

Przypomnijmy, że SKM Warszawa dysponuje już sześcioma krótszymi pojazdami Impuls 2 , które obsługują linię S2 na trasie łączącej lotnisko im. Fryderyka Chopina z Sulejówkiem Miłosną.

Wszystkie jednostki z 21 zamówionych w Newagu mają zostać dostarczone do końca listopada 2022 r.