Kiedy otwarcie dworców systemowych w woj. łódzkim ?

Kiedy otwarcie dworców systemowych w woj. łódzkim ?

Choć udostępnienie nowych dworców w Gorzkowicach, Rogowie Wilkoszewicach planowano było w pierwszej połowie 2021 r., to pasażerowie nadal nie mogą z nich korzystać.

Jak poinformowała Agnieszka Jurewicz z biura prasowego PKP S.A., otwarcie dworców w Rogowie, Gorzkowicach i Wilkoszewicach planowane jest w niedalekiej przyszłości.

–  O szczegółach będziemy informować – dodała przedstawicielka kolejowej spółki.

Dziwić może to opóźnienie bo dworce wydają się gotowe i nie są przy nich wykonywane żadne prace. Jeszcze w połowie października PKP S.A. planowało otwarcie dworca w Rogowie do końca 2021 r. Niestety ta sztuka nie udała się, choć od kilku tygodni mieszkańcy tego miasteczka widzą już uruchomione monitory, na których będzie wyświetlany rozkład.

Nowy Dworzec w Rogowie powstał w miejscu starego dworca, Obiekt składa się z dwóch części połączonych wiatą. Pierwsza z nich to przestrzeń dworcowa, w której będzie mieścić się poczekalnia oraz toalety ogólnodostępne. W drugiej tzw. części miejskiej znajdzie się niewielki lokal komercyjny. Pod wiatą zlokalizowano również stojaki rowerowe.

Także budowa dworców w Gorzkowicach i Wilkoszewicach jest realizowana w formule Innowacyjnych Dworców Systemowych.

Budowa trzech nowych obiektów kosztowała ponad 12,6 mln zł brutto.