Grupa Arriva zmienia właściciela

Grupa Arriva zmienia właściciela

Grupa Arriva z zadowoleniem przyjęła informacje o transakcji między Deutsche Bahn (DB) a I Squared Capital, w ramach której własność Grupy Arriva zostanie przeniesiona do I Squared w 2024 roku.  Transakcja dotyczy wszystkich biznesów Arriva w 10 krajach.

I Squared ma na swoim koncie udane inwestycje w spółki infrastrukturalne – od firm zajmujących się rozwiązaniami energetycznymi, takich jak Aggreko, po firmy świadczące usługi transportowe i logistyczne, w tym TIP Group. Jest firmą znaną ze swojego zaangażowania w tworzenie długoterminowej, zrównoważonej wartości w przedsiębiorstwach, w które inwestuje. Cieszy się reputacją organizacji, która pomaga w poprawie wyników operacyjnych, jednocześnie inwestując znaczny kapitał, aby wspierać firmy w rozwoju.

Po postępach poczynionych przez Arriva w ciągu ostatnich kilku lat w tworzeniu silniejszej, bardziej konkurencyjnej firmy, inwestycja I Squared zapewni Arriva odpowiednią platformę do dalszego rozwoju. Korzystając z doświadczenia, wiedzy i możliwości inwestycyjnych I Squared, Arriva będzie w stanie stworzyć nowe możliwości dla pasażerów, współpracowników i organizatorów transportu pasażerskiego.

To wielka szansa dla Arriva i początek ważnego nowego rozdziału dla naszej działalności. Wiem, że zespół I Squared podziela naszą wiarę w dostarczanie zrównoważonych usług transportowych, które są odpowiedzią na potrzeby społeczności. Inwestycja I Squared w naszą działalność pomoże odblokować nowe możliwości i stworzyć wartość dla wszystkich, którzy są ważni dla Arriva- naszych ludzi, planety, a przede wszystkim pasażerów, których mamy zaszczyt przewozić każdego dnia Marka i wartości Arriva nie tylko pozostaną niezmienione w wyniku transakcji, ale także otrzymają nowe życie. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z I Squared i realizację naszych ambicji, aby stać się wiodącym partnerem w transporcie pasażerskim w całej Europie – skomentował transakcję Mike Cooper, dyrektor generalny Grupy Arriva.

Ogłoszenie o transakcji to świetna wiadomość dla całej Grupy Arriva, a także dla naszej działalności w Polsce. Z optymizmem patrzymy w przyszłość z nowym właścicielem i nadal koncentrujemy się na świadczeniu naszych usług na najwyższym poziomie – dodała Dominika Żelazek Prezeska Arriva w Polsce.

Grupa Arriva jest wiodącym dostawcą usług transportu pasażerskiego w Europie, zatrudniającym około 35 500 osób i realizującym około 1,5 miliarda podróży pasażerskich w 10 krajach europejskich. Dzięki autobusom, pociągom, autokarom, tramwajom, autobusom wodnym, systemom rowerów publicznych i rozwiązaniom transportowym na żądanie, Arriva z dumą łączy ludzi i społeczności w sposób bezpieczny, niezawodny i zrównoważony. Działalność Arriva jest podzielona na cztery linie biznesowe: UK Bus, UK Trains, Holandia i Europa kontynentalna. Arriva prowadzi działalność w Czechach, Chorwacji, na Węgrzech, we Włoszech, w Holandii, Polsce, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.