Graficzna rezerwacja miejsc dostępna we wszystkich połączeniach PKP Intercity

Graficzna rezerwacja miejsc dostępna we wszystkich połączeniach PKP Intercity

Zgodnie z zapowiedziami PKP Intercity wdrożyło możliwość wyboru miejsce ze schematu graficznego we wszystkich swoich pociągach.

Graficzna rezerwacja miejsc pozwala wybrać konkretne miejsce w wagonie czy sprawdzić frekwencję w danym pociągu. Początkowo funkcja ta była dostępna jedynie w spalinowych i elektrycznych zespołach trakcyjnych, które mają stałą liczbę miejsc siedzących.

W pierwszej fazie pilotażu funkcja graficznej rezerwacji miejsc była dostępna dla 12 pociągów kategorii Express Intercity. Pod koniec marca pilotaż rozszerzył się o wybrane składy kategorii IC. Przed wakacjami PKP Intercity pasażerom graficzną rezerwację miejsc w kolejnych 22 pociągach. Od 3 września podróżni zyskali możliwość graficznej rezerwacji miejsc w kolejnych 15 pociągach.

Od 10 grudnia, wraz z wprowadzeniem nowego rozkładu jazdy PKP Intercity zwiększało systematycznie liczbę połączeń, w których podróżni mogli wybrać miejsce ze schematu graficznego. Do 174 już udostępnionych połączeń obsługiwanych składami wagonowymi z tą funkcją dołączy kolejnych ponad 50.

Cały proces wprowadzenia graficznej rezerwacji miejsc został zakończony 19 grudnia 2023 r.