Grafficiarz zatrzymany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy SOK

Grafficiarz zatrzymany na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy SOK

Na szlaku kolejowym Białystok Stadion – Białystok funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku ujęli na gorącym uczynku sprawcę dewastacji obiektu infrastruktury kolejowej. Mężczyzna wraz z kolegą zamalował metodą graffiti ponad 16 m2 powierzchni na ścianie wiaduktu kolejowego.

W czwartkową noc 15 lipca 2021 r. funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku patrolujących samochodem służbowym szlak kolejowy Białystok Stadion – Białystok  zainteresowało światło latarki w rejonie torów czynnych. Zachowując ostrożność zbliżyli się do źródła światła stwierdzając, że dwie osoby farbami w sprayu nanoszą graffiti na ścianie wiaduktu.

Na widok funkcjonariuszy SOK dwaj sprawcy dewastacji  rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu jeden z uciekinierów został ujęty. W torbie posiadał 6 puszek z farbą w sprayu. Ujęty 19-latek oraz Jego kolega, który zbiegł z miejsca zdarzenia zamalowali około 16 m² powierzchni na elewacji wiaduktu kolejowego.

Ujęty mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom z 4 komisariatu Policji w Białymstoku, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.