Gdzie od września pojadą ED74?

Gdzie od września pojadą ED74?

Choć PKP Intercity odebrało już sześć zmodernizowanych jednostek ED74,  to od wrześniowej korekty rozkładu jazdy, popularne „Edyty” będą obsługiwały dokładnie te same połączenia co obecnie.

Jak się dowiedzieliśmy, od 4 września zmodernizowane ED74 nadal będą obsługiwały w podwójnym zestawieniu pociąg IC „Boznańska” relacji Kraków – Wrocław – Kraków oraz łączony w Kielcach pociąg IC „Morcinek” relacji Wrocław/Katowice – Lublin.

Co ciekawe minister Rafał Weber odpowiadając na interpelację posła Konrada Frysztaka poinformował, że do wrześniowej korekty skład IC „Boznańska” miał wrócić do zestawienia wagonowego, a tymczasowa obsługa przez jednostki ED74 podyktowana była chęcią lepszego zagospodarowania wagonów. PKP Intercity najwyraźniej zmieniło plany w tej kwestii.

– Pociąg IC „Boznańska” w okresie obowiązywania korekty rozkładu jazdy wchodzącej 4 września będzie obsługiwany jak dotąd jednostką ED74. Wkrótce, wraz z odbiorem kolejnych wagonów z kontraktów realizowanych w ramach strategii inwestycyjnej, nastąpi zmiana na skład wagonowy – poinformowała Agnieszka Serbeńska z zespołu prasowy PKP Intercity

A na jakim etapie jest projekt modernizacji jednostek ED74? Dotychczas przewoźnik odebrał sześć z 14 pojazdów.

– Kolejna jednostka jest na finalnym etapie zabudowy wnętrza. Jej odbiór przewidywany jest we wrześniu – dodała Serbeńska.

Czy wówczas PKP Intercity uruchomi kolejne połączenie zestawione z jednostek ED74? Tego jeszcze nie wiemy, ale jak deklaruje przedstawicielka przewoźnika, kolejne pojazdy będą włączane do eksploatacji po zamknięciu wszystkich czynności produkcyjnych i odbiorczych.