Gdańsk: ujęto poszukiwanego 38-latka

Gdańsk: ujęto poszukiwanego 38-latka

Gdańscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji ujęli mężczyznę, który posiadał narkotyki i był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie. 38-letni mieszkaniec województwa śląskiego zwrócił uwagę mundurowych paląc papierosa w miejscu niedozwolonym. Za posiadanie substancji psychotropowych i środków odurzających grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W piątek 28 kwietnia 2023 r. funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei i Komisariatu II Policji w Gdańsku w trakcie patrolowania rejonu stacji kolejowej Gdańsk Główny zauważyli mężczyznę, który palił papierosa w miejscu niedozwolonym.

Mundurowi od razu podjęli interwencję i ustalili, że sprawcą wykroczenia jest 38-latek. Podczas sprawdzania danych w systemach policyjnych okazało się też, że jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie.

Mężczyzna od razu został ujęty przez interweniujących funkcjonariuszy i doprowadzony do gdańskiego komisariatu. Dodatkowo mundurowi znaleźli w plecaku 38-latka tabletki koloru białego. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że znalezione i zabezpieczone środki to amfetamina. W sumie przy podejrzanym zabezpieczono 31,25 grama tego narkotyku. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

38-letni mieszkaniec Częstochowy usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych, za to przestępstwo Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.  Za wykroczenie mężczyzna został pouczony.