Gdańsk: miała przy sobie narkotyki, wpadła bo paliła papierosa na peronie

Gdańsk: miała przy sobie narkotyki, wpadła bo paliła papierosa na peronie

Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei wspólnie z policjantką Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego ujęli 29-letnią warszawiankę, która odpowie za posiadanie narkotyków. Kobieta wpadła po tym, jak paliła papierosa w miejscu niedozwolonym. Teraz za posiadanie środków odurzających grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W czwartek, 23 czerwca 2023 r. podczas wspólnych działań prowadzonych na terenie stacji kolejowej Gdańsk Główny funkcjonariusz Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei gdańskiej Komendy i policjantka Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego z Komisariatu II Policji w Gdańsku zauważyli na piątym peronie kobietę, która paliła papierosa w miejscu niedozwolonym. Mundurowi postanowili wylegitymować sprawczynię wykroczenia.

Nerwowe zachowanie 29-letniej warszawianki wzbudziło u funkcjonariuszy pewne podejrzenia. Podczas kontroli mundurowi ujawnili należące do kobiety cztery foliowe woreczki strunowe z zawartością zielonego suszu i białego proszku. Podejrzewając, że mogą być to narkotyki kobieta została ujęta i przewieziona do Komisariatu II Policji w Gdańsku. Przeprowadzone badania potwierdziły przypuszczenia funkcjonariusza GOI SOK i policjantki. Kobieta posiadała przy sobie środki odurzające, których posiadanie jest zabronione. Łącznie przy podejrzanej zabezpieczono 8,33 grama marihuany oraz 0,88 grama kokainy.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komisariat II Policji w Gdańsku. O jej najbliższej przyszłości zadecyduje teraz Sąd. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomani posiadanie środków odurzających jest zabronione, a za złamanie tego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.