Funkcjonariusze SOK zatrzymali złodzieja kabla telekomunikacyjnego

Funkcjonariusze SOK zatrzymali złodzieja kabla telekomunikacyjnego

Fotopułapka przekazała sygnał o obecności osoby postronnej na obszarze kolejowym na szlaku Szczecin Zdroje – Regalica. Skierowani na miejsce  funkcjonariusze z Grupy Operacyjno- Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie ujęli sprawcę kradzieży 50 m.b. kabla telekomunikacyjnego.

W piątek 18 czerwca 2021 r. komendant zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie otrzymał z fotopułapki sygnał o obecności osoby postronnej na szlaku Szczecin Zdroje – Regalica, w miejscu gdzie wcześniej dochodziło do kradzieży  urządzeń infrastruktury kolejowej. We wskazany rejon  zostali skierowani  funkcjonariusze z Grupy Operacyjno – Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Szczecinie.  Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze SOK ujęli 45- letniego mężczyznę, który  posiadał przy sobie 50 metrów wyciętego kabla telekomunikacyjnego  oraz nóż i siekierę.  

W wyniku kradzieży na szlaku Szczecin Zdroje – Regalica i szlaku  Szczecin Zdroje – Szczecin Podjuchy wystąpił  brak łączności oraz nie  działała półsamoczynna blokada liniowa.

Ujęty mężczyzna został przekazany przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Policji z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie, gdzie prowadzone jest  dalsze postępowanie w sprawie.