Funkcjonariusze SOK zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusze SOK zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który zagrażał bezpieczeństwu innych uczestników ruchu drogowego. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W dniu 20 kwietnia 2022 r. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku SOK w Nasielsku patrolowali szlak kolejowy na odcinku Ciechanów – Nasielsk. Na drodze powiatowej w miejscowości Bieńki Karkuty zauważyli dziwnie zachowujący się samochód osobowy marki Opel Zafira, jadący z przeciwnego kierunku po ich pasie ruchu. Zachowanie kierowcy pojazdu stanowiło poważne zagrożenie dla  bezpieczeństwa własnego oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Chcąc sprawdzić przyczynę dziwnego zachowania kierowcy Opla funkcjonariusze zawrócili i pojechali za odjeżdżającym pojazdem, a następnie zatrzymali go w miejscowości Mieszki Bardony. Po otwarciu drzwi samochodu mundurowi poczuli wyraźną woń alkoholu. Kierowca zatrzymanego pojazdu nie był w stanie udzielić  sensownych, wyraźnych odpowiedzi na zadane pytania, w związku z czym funkcjonariusze SOK wyjęli kluczyki ze stacyjki, a następnie powiadomili o zdarzeniu funkcjonariuszy Policji.

Na miejsce zdarzenia przybył wezwany patrol Policji z Posterunku w Sońsku, któremu funkcjonariusze przekazali nietrzeźwego kierowcę. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu okazało się, że kierowca pojazdu ma ponad 2,5 promila alkoholu u w wydychanym powietrzu.  Dalsze czynności w sprawie prowadzi Posterunek Policji w Sońsku.

Dzięki właściwej reakcji i sprawnej akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy Straży Ochrony Kolei jazda pijanego 29-latka została zakończona i nikt nie poniósł poważnych obrażeń.