Funkcjonariusze SOK zakończyli niebezpieczny spacer po torach

Funkcjonariusze SOK zakończyli niebezpieczny spacer po torach

Funkcjonariusze SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie przyjęli zgłoszenie o przebywającym na torowisku na stacji Świdnik Miasto mężczyźnie. Szybka interwencja mundurowych zakończyła niebezpieczny spacer przed nadjeżdżającym pociągiem.  

W sobotę, 11 czerwca 2022 r. w godzinach wieczornych, funkcjonariusze SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Lublinie otrzymali informację, że na torach przy przystanku osobowym Świdnik Miasto znajduje się osoba postronna.

Po przybyciu w rejon zgłoszenia, funkcjonariusze SOK zobaczyli na końcu jednego z peronów osobę, która zeskoczyła na tor,
a następnie usiłowała podciągnąć się i wspiąć na kolejny peron. Mundurowi, mając informację o nadjeżdżającym pociągu osobowym w relacji Lublin Główny–Chełm niezwłocznie dobiegli do mężczyzny i przeprowadzili go w bezpieczne miejsce.

Podczas dalszej interwencji mężczyzna chwiał się na nogach i wyczuwalna była u niego silna woń alkoholu. Ponadto, podczas legitymowania sprawcy niebezpiecznego zachowania, do funkcjonariuszy SOK zgłosił się  jeden z podróżnych oczekujących na pociąg.

Poinformował on, że zatrzymany mężczyzna przechodził także przed dwoma innymi, jadącymi wcześniej pociągami. Na miejsce wezwano patrol z Komendy Miejskiej Policji w Świdniku, który przeprowadził dalsze czynności w sprawie.
 
Nieodpowiedzialne zachowanie osób przebywających na obszarze kolejowym może skończyć się dla nich utratą życia lub trwałym kalectwem, a także prowadzić do zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu pociągów. Równocześnie przypominamy, że każdy, kto zaobserwuje niebezpieczną sytuację lub podejrzane zdarzenie na obszarze kolejowym lub w pociągu – może zadzwonić pod numer alarmowy Straży Ochrony Kolei – 22 474 00 00.