Funkcjonariusze SOK użyli broni wobec złodziei podkładów

Funkcjonariusze SOK użyli broni wobec złodziei podkładów

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Legnicy podczas czwartkowej interwencji na szlaku Miłkowice – Jezierzany zaskoczyli dwóch mężczyzn kradnących stalowe podkłady kolejowe. Uciekając terenowym autem, złodzieje próbowali przejechać funkcjonariuszy SOK, w związku z powyższym jeden z nich sięgnął po broń służbową i oddał z niej cztery strzały. Sprawcy zdołali jednak odjechać z miejsca zdarzenia. Nikt w trakcie tej interwencji nie ucierpiał. Trwają czynności zmierzające do identyfikacji sprawców i ich zatrzymania.

Do zdarzenia doszło w czwartek, około godz. 17:30 na szlaku kolejowym Miłkowice – Jezierzany. Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Legnicy zauważyli przy torach samochód terenowy bez tablic rejestracyjnych i dwóch mężczyzn, którzy ładowali do bagażnika stalowe podkłady kolejowe. Na widok mundurowych złodzieje pośpiesznie rzucili się do ucieczki. Próbując odjechać, ruszyli autem w kierunku interweniujących funkcjonariuszy SOK próbując ich potrącić.

Jeden z funkcjonariuszy dał wyraźny sygnał kierowcy do zatrzymania się. Kierujący jednak nie reagował i próbował przejechać mundurowych. Zachowanie złodziei stwarzało bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia, w związku z powyższym jeden z funkcjonariuszy chwycił za broń służbową i oddał strzał ostrzegawczy w bezpiecznym kierunku. Pomimo ostrzeżenia kierowca nadal kontynłował niebezpieczną jazdę, w następstwie czego funkcjonariusz SOK oddał trzy strzały w kierunku pędzącego pojazdu.

Funkcjonariusze SOK nie odnieśli uszczerbku na zdrowiu, ale złodziejom udało się zbiec. Odjechali drogą gruntową w kierunku Gniewomirowic. Szuka ich teraz Policja z Legnicy i Chojnowa, do której Straż Ochrony Kolei natychmiast złożyła zawiadomienie o zdarzeniu. Trwają czynności zmierzające do identyfikacji sprawców i ich zatrzymania. Prowadzone są również czynności w sprawie czynnej napaści i narażenia życia funkcjonariusza publicznego na służbie.