Funkcjonariusze SOK uratowali mężczyznę z płonącego domu

Funkcjonariusze SOK uratowali mężczyznę z płonącego domu

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Posterunku w Oświęcimiu uratowali mężczyznę z płonącego budynku mieszkalnego w Babicach. Poszkodowany z oparzeniami ciała trafił do szpitala. Szybka oraz zdecydowana reakcja mundurowych pozwoliła na uratowanie ludzkiego życia. Śledczy badają przyczyny pożaru.

Dziś tuż po północy dyżurny oświęcimskiej jednostki Straży Ochrony Kolei otrzymał informację o tym, że w rejonie nieczynnej nastawni Oświęcim OWC na szlaku Chełmek – Oświęcim w płomieniach staną budynek mieszkalny. Pod wskazane miejsce natychmiast skierowano najbliższy patrol SOK. O zdarzeniu powiadomiono służby ratunkowe.

Tam okazało się, że pożar wybuchł w jednym z budynków w Babicach w rejonie torów. Funkcjonariusze SOK jako pierwsi przyjechali na miejsce zgłoszenia. W drzwiach płonącego budynku zauważyli leżącego nieprzytomnego mężczyznę. Miał widoczne poparzenia skóry. Bez chwili zwłoki mundurowi chwycili mężczyznę i wynieśli go na zewnątrz. Funkcjonariusze SOK szybko przenieśli poszkodowanego w bezpieczne miejsce i do przyjazdu załogi pogotowia ratunkowego udzielali pomocy przedmedycznej.

Mężczyzna, to 63-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Z poparzeniami został przetransportowany do szpitala. Wkrótce na miejsce przybyli strażacy, którzy ugasili pożar. W trakcie akcji gaśniczej prowadzonej przez JRG Oświęcim odnaleziono zwłoki drugiego z mężczyzn. Policjanci ustalili, że jest to 56-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Teraz policyjni śledczy zajmujący się sprawą ustalają przyczyny pożaru.