Funkcjonariusze SOK uratowali mężczyznę, który chciał rzucić się pod pociąg

Funkcjonariusze SOK uratowali mężczyznę, który chciał rzucić się pod pociąg

Szybka interwencja patrolu SOK uratowała życie mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo, rzucając się pod pociąg.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło wieczorem 24 września br. Po godzinie 18:00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy poinformował dyżurnego Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Bydgoszczy o mężczyźnie, którego zdrowie i życie może być zagrożone, ponieważ przebywa na torach kolejowych, niedaleko stacji Bydgoszcz Wschód i chce popełnić samobójstwo.

Natychmiast dyżurny SOK przekazał informację funkcjonariuszom liniowym. Mundurowi ustalili odcinek torów, na którym przebywał mężczyzna. Desperat stał na torach i oczekiwał na pociąg.  Funkcjonariusze SOK natychmiast ściągnęli mężczyznę poza tory kolejowe. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało. Mężczyzna został zabrany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Dalsze czynności wyjaśniające prowadzi Komisariat Policji Bydgoszcz Śródmieście.

Sytuacji, w których konieczne są szybkie działania, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w swojej służbie mają wiele. Każda informacja o zagrożeniu ludzkiego życia wymaga natychmiastowej oraz skutecznej reakcji mundurowych.