Funkcjonariusze SOK uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo

Funkcjonariusze SOK uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo
 

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Ostrowa Wielkopolskiego uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. Desperatka dodatkowo w dłoni trzymała nóż i wykrzykiwała, że nie chce już żyć. Kobieta została zabrana przez pogotowie do szpitala.

Dramatyczna sytuacja miała miejsce 18 października 2023 roku na torowisku w stacji kolejowej Antonin. Kilka minut po godzinie 21:00 dyspozytor Zakładu Linii Kolejowych poinformował dyżurnego zmiany Posterunku Straży Ochrony Kolei w Ostrowie Wielkopolskim, że skład pociągu relacji Poznań Główny – Kępno nie może odjechać ze stacji, gdyż na torach siedzi młoda kobieta.

Na miejsce błyskawicznie przyjechali funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. Desperatka siedziała na torach przed stojącym na peronie pociągiem, dodatkowo w dłoni trzymała nóż i wykrzykiwała do funkcjonariuszy, aby się do niej nie zbliżali, bo odbierze sobie życie. Kobieta początkowo nie odpowiadała na pytania mundurowych i nie wyrażała chęci nawiązania rozmowy. Po dłuższych namowach desperatka odrzuciła trzymany w ręce nóż, lecz nadal siedziała na torach. W trakcie dalszej rozmowy funkcjonariusze SOK wzbudzili zaufanie kobiety i siłą ściągnęli ją z torów w bezpieczne miejsce.

Niedoszłą samobójczynią zajęli się wezwani na miejsce ratownicy pogotowia. Decyzją lekarza, kobieta trafiła do szpitala psychiatrycznego pod opiekę specjalistów.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych:

Jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 22 22 –  Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
  • 800 12 12 12 –  Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka,
  • 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży,
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia,
  • 22 474 00 00 – Straż Ochrony Kolei

Więcej informacji na stronie www.zapobiegajmysamobojstwom.pl lub www.pokonackryzys.pl