Funkcjonariusze SOK ujęli Syryjczyka, który nielegalnie przekroczył granicę

Funkcjonariusze SOK ujęli Syryjczyka, który nielegalnie przekroczył granicę

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei doprowadzili do ujęcia na obszarze kolejowym imigranta, który zbiegł podczas rutynowej kontroli Policji. Syryjczyk nielegalnie przekroczył granicę polsko-białoruską. Mężczyzna był w dobrej kondycji, nie potrzebował pomocy medycznej. Został przekazany do dyspozycji Straży Granicznej w Narewce.

Pod koniec minionego tygodnia funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Czeremsze podczas realizowanych zadań na szlaku kolejowym Siemianówka – Hajnówka, zauważyli patrol Policji, który zatrzymał kuriera przewożącego nielegalnych migrantów z Białorusi. Jeden z nich zbiegł im w pobliskie zarośla w kierunku torów kolejowych.

Strażnicy SOK postanowili pomóc policjantom w odszukaniu zbiega. Po kilku minutach w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego funkcjonariusze SOK ujęli obywatela Syrii. Nie posiadał przy sobie dokumentów uprawniających do pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Doprowadzono go dla patrolu Policji, a następnie został wraz z czterema innymi obywatelami Syrii przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Narewce, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.