Funkcjonariusze SOK ujęli obywatela Kamerunu, który nielegalnie przebywał w Polsce

Funkcjonariusze SOK ujęli obywatela Kamerunu, który nielegalnie przebywał w Polsce

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej SOK w Białymstoku ujęli cudzoziemca, który nielegalnie przekroczył granicę RP. Kameruńczyk podróżował pociągiem relacji Siedlce – Białystok. 25-letni mężczyzna został przekazany do dyspozycji Straży Granicznej w Bobrownikach.

W poniedziałek, 3 czerwca. białostoccy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zostali poinformowani przez strażników granicznych Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białymstoku o cudzoziemcu przebywającym nielegalnie na terytorium RP, który prawdopodobnie podróżuje pociągiem relacji Siedlce – Białystok. Na peron czwarty przez komendanta zmiany SOK został skierowany patrol Straży Ochrony Kolei.

Funkcjonariusze SOK ustalili, że mężczyzna to obywatel Kamerunu, który nielegalnie przekroczył granicę Polski. 25-latek nie posiadał dokumentów uprawniających go do legalnego pobytu na terytorium RP, w związku z czym został ujęty i przekazany do dyspozycji Straży Granicznej w Bobrownikach, gdzie prowadzone są dalsze czynności wyjaśniające.