Funkcjonariusze SOK ujęli nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusze SOK ujęli nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei podczas działań porządkowych w rejonie stacji Jaworzno Szczakowa ujęli kierującego samochodem osobowym, który wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowo-drogowy mimo czerwonego światła. Podczas dalszych czynności okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. 

Podczas działań porządkowym prowadzonych na szlaku kolejowym Sosnowiec Maczki – Długoszyn, funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Jaworznie Szczakowej zatrzymali do kontroli pojazd marki Hyundai i20, którego kierowa nie zważając na sygnalizator z pulsującym czerwonym światłem wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy.

Podczas legitymowania funkcjonariusze SOK wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Mundurowi natychmiast powiadomili Policję. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworznie przebadali 30-latka na zawartość alkoholu, badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec Katowic został przekazany do dyspozycji policjantów.