Funkcjonariusze SOK ujęli mężczyznę, który zniszczył samochód

Funkcjonariusze SOK ujęli mężczyznę, który zniszczył samochód

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei ujęli 33-letniego mieszkańca gminy Herby, który zniszczył zaparkowany przed dworcem kolejowym w Lublińcu samochód. Mężczyzna kopał zaparkowane auto i uszkodził szybę w drzwiach. Miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Niebawem o jego losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę na terenie stacji kolejowej w Lublińcu. Funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Tarnowskich Górach, którzy patrolowali rejon dworca kolejowego zauważyli mężczyznę niszczącego jeden z zaparkowanych tam samochodów. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli w jego kierunku. 

Ujęty 33-latek był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Sprawca skopał pojazd marki Renault Master w wyniku czego pękła szyba w drzwiach oraz uszkodzone zostały elementy karoserii. O całym zdarzeniu funkcjonariusze SOK powiadomili policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie 1,96 promila alkoholu.

Mężczyzna odpowie za uszkodzenie busa należącego do przewoźnika komunikacji publicznej, za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze czynności w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.