Funkcjonariusze SOK udaremnili próbę samobójczą

Funkcjonariusze SOK udaremnili próbę samobójczą

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei niemal w ostatniej chwili uratowali życie 28-letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo na szlaku Będzin – Sosnowiec Główny. Dzięki szybkiej interwencji mundurowych nie doszło do tragedii.

We wtorek 15 listopada 2022 r. komendant zmiany SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach otrzymał informację telefoniczną, że w torach czynnych na szlaku kolejowym Będzin – Sosnowiec Główny, przebywa osoba postronna, której zachowanie wskazuje na prawdopodobny zamiar popełnienia samobójstwa. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol funkcjonariuszy SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Katowicach. 

Po przybyciu we wskazany rejon, mundurowi natychmiast podjęli interwencję wobec mężczyzny przebywającego w torach czynnych. Niedoszłym samobójcą okazał się 28-latek, który znajdował się pod wyraźnym wpływem alkoholu. Podczas rozmowy oświadczył funkcjonariuszom SOK, że chciał odebrać sobie życie rzucając się pod pociąg.

Mężczyzna został przekazany do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Sosnowcu celem dalszego postępowania.