Funkcjonariusze SOK ,,pomogli’’ pijanemu kierowcy

Funkcjonariusze SOK ,,pomogli’’ pijanemu kierowcy

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei  podczas patrolu szlaku kolejowego Żyrardów – Skierniewice zauważyli w miejscowości Ruda mężczyznę, który potrzebował pomocy, po tym jak wjechał autem do przydrożnego rowu. Mundurowi natychmiast zareagowali, chcąc udzielić mężczyźnie pomocy, na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń.

Funkcjonariusze SOK już w pierwszej chwili po nawiązaniu rozmowy wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. W tej sytuacji o całym zdarzeniu powiadomili Policję. Za kierownicą BMW siedział 27-letni mieszkaniec powiatu żyrardowskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Ujęty 27-latek został przekazany funkcjonariuszom Policji z Komendy Miejskiej w Skierniewicach. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem, a grozi mu kara do 2 lat pobawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na długie lata. Tym razem nie doszło do tragedii, ucierpiało jedynie mienie w postaci samochodu, a sprawca nieodpowiedzialnego zachowania stanie przed sądem.

Po raz kolejny apelujemy: Piłeś – Nie Jedź !!!