Funkcjonariusze SOK odnaleźli nastoletnich uciekinierów

Funkcjonariusze SOK odnaleźli nastoletnich uciekinierów

W ciągu tygodnia funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei odnaleźli trzy nieletnie osoby w wieku od 13 do 16 lat.

W sobotę, 11 marca 2023 r. funkcjonariusze otrzymali informację od kierownika pociągu relacji Gdynia Główna – Wrocław Główny, że potrzebuje interwencji patrolu SOK w stosunku do nieletniej osoby, która nie posiada biletu na przejazd oraz żadnego dokumentu tożsamości. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy SOK z Komendy Regionalnej w Bydgoszczy. Młodzieniec nie posiadał żadnych dokumentów tożsamości ale twierdził, że uciekł z Ośrodka dla osób uzależnionych MONAR. Jak się okazało, po sprawdzeniu w policyjnych systemach, nieletni jest osobą poszukiwaną przez Policję, gdyż samowolnie oddalił się z Ośrodka Rehabilitacyjno-Readaptacyjnego dla dzieci i młodzieży  w Gdańsku.

W czwartek, 16 marca 2023 r. mundurowi otrzymali zgłoszenie od kierownika pociągu relacji Siedlce – Czeremcha, że w pociągu przebywa nieletnia osoba, która nie posiada biletu na przejazd oraz dokumentu tożsamości. Podczas legitymowania nastolatka okazało się, że uciekł on z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wojnowie. Ujętego 15-latka funkcjonariusze SOK przekazali wezwanym na miejsce funkcjonariuszom Policji w Czeremsze.

Tego samego dnia do Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach dotarła informacja od dyżurnej ruchu w stacji Kielce, że pociągiem relacji Kraków – Warszawa Wschodnia ma zamiar rozpocząć podróż mała dziewczynka bez żadnego opiekuna i biletu. Skierowani na miejsce funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Kielcach ujęli 13-letnią dziewczynkę, która samowolnie oddaliła się z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej dla dziewczyn w Krakowie. Jak się później okazało dziewczynkę poszukiwała już Komenda Miejska Policji w Krakowie.