Funkcjonariusz SOK zatrzymał pijanego kierowcę

Funkcjonariusz SOK zatrzymał pijanego kierowcę

W okolicy wiaduktu kolejowo-drogowego na szlaku kolejowym Białystok – Wasilków Funkcjonariusz Straży Ochrony Kolei, w czasie wolnym od służby, zatrzymał kierowcę samochodu osobowego, którego zachowanie zdecydowanie odbiegało od ogólnie przyjętych zasad zachowania na drodze publicznej. Po przeprowadzeniu badania okazało się, że nieodpowiedzialny kierowca ma ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

We wtorek 1 czerwca 2021 r. w okolicy wiaduktu kolejowo-drogowego na szlaku kolejowym Białystok – Wasilków jeden z funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku, podczas rodzinnej wycieczki w rejonie wiaduktu kolejowo-drogowego na szlaku kolejowym Białystok – Wasilków zauważył samochód osobowy, który bez uzasadnionej przyczyny zjechał kilkakrotnie na przeciwny pas jezdni. Następnie pojazd zatrzymał się na poboczu drogi, a kierujący nim mężczyzna wysiadł w celu załatwienia potrzeby fizjologicznej.

Moment ten wykorzystał funkcjonariusz SOK w celu sprawdzenia stanu psychofizycznego mężczyzny kierującego pojazdem. Po krótkiej rozmowie stwierdził, że od kierującego pojazdem czuć jest silną woń alkoholu, w związku z czym zabronił mu dalszej jazdy i zabrał kluczyki od samochodu. Podczas oczekiwania na wezwany patrol Policji z Wydziału Ruchu Drogowego w Białymstoku ujęty 36-latek poinformował, że od kilku dni nieustannie spożywał alkohol. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy Policji badanie wykazało, że prowadził pojazd mając 3,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.