Fundusze Unijne i rozwój transportu kolejowego w Polsce tematem Ogólnopolskiego Forum Kolejowego

Fundusze Unijne i rozwój transportu kolejowego w Polsce tematem Ogólnopolskiego Forum Kolejowego

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza 26 maja 2021 r. na kolejną debatę związaną z Europejskim Rokiem Kolei. Tym razem eksperci, przedstawiciele branży i politycy rozmawiać będą o funduszach unijnych jako o czynniku wspomagającym rozwój transportu kolejowego w Polsce.

Wydarzenie zaplanowane jest w formule mieszanej: prezentacje będą przedstawiane w formule zdalnej, a panel dyskusyjny odbędzie się w formie transmisji dyskusji ekspertów zaproszonych do siedziby Urzędu Transportu Kolejowego. To już drugie z zaplanowanych na ten rok ośmiu spotkań Ogólnopolskiego Forum Kolejowego.

Podczas pierwszej części konferencji zaproszeni prelegenci przedstawią osiągnięcia beneficjentów programów unijnych w zakresie optymalnego wykorzystania otrzymywanych funduszy. Do przedstawienia swoich wdrożeń zaproszeni są m.in. przedstawiciele przewoźników, zarządców infrastruktury, i operatora energetycznej sieci trakcyjnej. W drugiej części przedstawiciele ministerstw oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych przedstawią aktualne priorytety i cele polityki transportowej.

Podczas debaty przedstawiciele ministerstw, urzędów, stowarzyszeń branżowych i beneficjentów odpowiedzą na pytanie, w jaki sposób zoptymalizować inwestycje, by uniknąć tzw. wąskich gardeł podczas ich realizacji.

Spotkanie odbędzie się w środę 26 maja w godzinach 10.00 – 14.00. Link do transmisji otrzymają osoby, które wcześniej zgłoszą się poprzez formularz. Plakat informujący o spotkaniu znajduje się w załączonym pliku. W trakcie spotkania zapewnione będzie tłumaczenie w Polskim Języku Migowym.