Fundację Grupy PKP działa na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci

Fundację Grupy PKP działa na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci

Dzięki darowiźnie przekazanej przez Fundację Grupy PKP podopieczni Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce będą mogli kontynuować udział w zajęciach wyrównawczych.

– Dzieciom i młodzieży zawsze warto pomagać – jako Fundacja Grupy PKP jesteśmy tego pewni. Jednocześnie nie potrafimy się zgodzić na to, aby kwestie społeczne bądź ekonomiczne były dla młodych ludzi przeszkodą w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Dlatego z wielką przyjemnością wsparliśmy działania mające na celu wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin prowadzone przez Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce – mówi Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. Pracownicy Stowarzyszenia podkreślają, że w ich ocenie kluczem do tego, aby młodzi ludzie wyrośli na szczęśliwych i samodzielnych dorosłych, jest edukacja – dlatego też udzielone przez Fundację Grupy PKP wsparcie przeznaczono na wyrównanie szans edukacyjnych małych podopiecznych. 45 dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach będzie miało okazję uczestniczyć w zajęciach dodatkowych oraz wyrównawczych, co pozwoli im nadrobić zaległości, poprawić wyniki w nauce, ale też odkryć nowe pasje.

– Cieszymy się, że kolejne tego typu inicjatywy przyczyniają się do zapewnienia naszym podopiecznym lepszego startu w przyszłość. I choć proces ten wymaga ogromnej pracy oraz nakładów finansowych, to wierzymy, że każdy wysiłek jest tego wart – bo odzyskane dzieciństwo oraz szansa na szczęśliwe życie jest największą nagrodą – komentuje Barbara Rajkowska, Dyrektor Krajowa Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce.

W ostatnim czasie Stowarzyszenie prowadziło również kampanię edukacyjną „Przemoc w Internecie zostawia niewidzialne rany”. Na stronie kampanii www.jestemzsos.org można znaleźć nie tylko informacje o tym, jak rozmawiać z dzieckiem o cyberprzemocy oraz wskazówki, jak jej przeciwdziałać, ale także, jak zgłosić się do edukacyjnej akcji #JestemzSOS. Jest to projekt, który promuje empatię oraz tolerancyjne postawy wobec dzieci, podopiecznych pieczy zastępczej i tych z rodzin w kryzysie.