Fundacja Grupy PKP uruchomiła datkomaty na dworcach kolejowych

Fundacja Grupy PKP uruchomiła datkomaty na dworcach kolejowych

Pierwsze samoobsługowe automaty umożliwiające przekazywanie zbliżeniowo bezgotówkowych dotacji zostaną zamontowane na dworcach kolejowych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach.

Dzięki uprzejmości PKP S.A., Fundacja Grupy PKP podjęła współpracę z Caritas Polska – największą organizacją charytatywną w kraju, przy projekcie montażu datkomatów na dworcach kolejowych. Datkomaty to wyposażone w ekran dotykowy, samoobsługowe automaty umożliwiające przekazywanie zbliżeniowo bezgotówkowych donacji. Na ekranie darczyńcy mogą wybrać jedną z kwot, bądź też wpisać własną. Wszystkie środki zebrane dzięki tym urządzeniom będą przeznaczone na działalność charytatywną Caritas Polska.

– Dziękuję Ks. Marcinowi Iżyckiemu za możliwość współpracy przy projekcie montażu datkomatów na dworcach kolejowych. Fundacja Grupy PKP wspiera osoby w potrzebie, wykluczone społecznie, którym możemy pomóc, a kolej dzięki swoim zasięgom jest w stanie zrealizować skutecznie to wsparcie. Dzięki montażowi datkomatów w centrum komunikacyjnym dużych aglomeracji wiele osób w łatwy i dogodny sposób może dokonać wpłat na szczytny cel.- powiedziała Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP podczas inauguracji projektu, która odbyła się 29 września w siedzibie Caritasu w Warszawie.

Bezgotówkowe automaty będą montowane w całym kraju w różnych lokalizacjach. Docelowo ma ich być 15. M.in. zostaną udostępnione podróżnym na dworcach kolejowych: Warszawa Centralna im. Stanisława Moniuszki, Kraków Główny, Wrocław Główny i Katowice. Pierwsze datkomaty będą zamontowane już w październiku.