Fundacja Grupy PKP partnerem kampanii „Bezpieczny Przejazd”

Fundacja Grupy PKP partnerem kampanii „Bezpieczny Przejazd”

Fundacja Grupy PKP kontynuuje wieloletnią współpracę z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi  na rzecz poprawy bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

Kampania „Bezpieczny Przejazd” to inicjatywa, która poprzez działania edukacyjne zwiększa świadomość dotyczącą bezpieczeństwa w obrębie przejazdów kolejowo-drogowych. Poprawa bezpieczeństwa na wspomnianych obszarach to także jeden z priorytetów działalności Fundacji Grupy PKP, dlatego też kontynuacja partnerstwa Fundacji Grupy PKP oraz PKP PLK S.A. pozwoli na zintensyfikowanie działań w zakresie propagowania właściwych zachowań wśród użytkowników przejazdów.

Zachowanie ostrożności i uwagi na przejazdach kolejowo-drogowych to podstawowy obowiązek wszystkich użytkowników ruchu. W ciągu ostatnich trzech lat doszło do ponad 500 wypadków i kolizji na przejściach i przejazdach. Większości z nich można było uniknąć. Dlatego też kontynuujemy współpracę z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi by zminimalizować liczbę tragicznych zdarzeń na tym newralgicznym obszarze, na którym spotyka się ruch kolejowy z drogowym – podsumowuje podpisanie umowy partnerskiej Katarzyna Kucharek, prezes zarządu Fundacji Grupy PKP.

Kooperacja ma za zadanie poprawę świadomości publicznej, szczególnie wśród dzieci i młodzieży, w zakresie zagrożeń na przejazdach kolejowo-drogowych. Podpisanie umowy to kontynuacja wieloletniej współpracy – Fundacja Grupy PKP jest partnerem akcji „Bezpieczny Przejazd” od 2017 roku i tym samym aktywnie wspiera działania zarządcy infrastruktury mające na celu poprawę bezpieczeństwa na obszarach kolejowych.

Już niebawem w kanałach komunikacyjnych Fundacji Grupy PKP pojawią się kolejne materiały edukacyjne kampanii.