Ferie zimowe z Polregio

Ferie zimowe z Polregio

Na zimowy odpoczynek – w okresie 17-30 stycznia – jako pierwsi udadzą się mieszkańcy województw: lubuskiego, małopolskiego, kujawsko-pomorskiego, świętokrzyskiego oraz wielkopolskiego. Polregio przygotowało poradnik, gdzie można pojechać i spędzić wolny czas.

Województwo lubuskie

Warto skorzystać z połączenia Zielona Góra Główny – Jelenia Góra. Połączenie dostępne jest w każdy weekend – przez cały rok. Cena regularna na tej trasie to 32,80 zł, ale warto skorzystać również z możliwości jakie daje mini bilet turystyczny – można wyruszyć na tym bilecie w sobotę i wrócić w niedzielę.

Województwo małopolskie 

W Małopolsce przewoźnik zaprasza do skorzystania z połączeń weekendowych Kraków Główny – Żywiec.

– Jak jedyni jeździmy tam bezpośrednio. Bilet normalny można w nabyć w cenie 16 zł – podkreśla Polregio

Z Krakowa Głównego można również dojechać pociągami do Wadowic i Bielska – Białej. To połączenie całoroczne, którym również można dotrzeć do ośrodków zimowego wypoczynku. Niespełna 3 godzinna podróż bez przesiadki (2 h 45 min.) do Bielska – Białej i można szusować na stoku. Przewoźnik zaprasza do korzystania z Taryfy Małopolskiej, również na innych destynacjach w tym regionie. 

Województwo świętokrzyskie 

 – Z Kielc podróżni mogą pojechać do Buska – Zdrój. Jako jedyny przewoźnik realizujemy to połączenie – zaznacza kolejowy operator.

W niecałą godzinę (55 min) można dojechać ze stolicy województwa świętokrzyskiego do tego miasta – uzdrowiska. Bilet normalny, w ramach oferty Bilet Świętokrzyski jest w cenie 7,30 zł . 

Województwo wielkopolskie

W Wielkopolsce do dyspozycji podróżnych jest przyspieszony pociąg „KAMIEŃCZYK” , który codziennie realizuje połączenia na trasie Poznań Główny – Szklarska Poręba Górna. Tutaj również szczególnie polecamy mini bilet turystyczny.