European Loc Pool nawiązał strategiczne partnerstwo z railCare AG

European Loc Pool nawiązał strategiczne partnerstwo z railCare AG

European Loc Pool (ELP) ogłosił nową współpracę z firmą railCare AG. Partnerstwo zostało umocnione poprzez podpisanie umowy leasingu na pełną obsługę trzech lokomotyw Euro9000.

Poszukiwaliśmy lokomotyw z najnowocześniejszą technologią i wysoką efektywnością energetyczną. Euro9000 spełnia nie tylko te kryteria, ale także oferuje niezrównaną siłę ciągnącą. Pozwala nam to zwiększyć zdolność transportową na trasach Lötschberg i Gotthard – powiedział Philipp Wegmüller, CEO railCare.

Lokomotywy Euro9000 zostaną wykorzystane nie tylko na trasach Lötschberg i Gotthard, ale także, według potrzeb, na innych krajowych połączeniach firmy railCare. Dzięki ich zdolności do pokonywania ostatniej mili i technologii zdalnego sterowania, lokomotywy Euro9000 zapewniają maksymalną elastyczność operacyjną dla całej sieci tras railCare.

Doskonała siła ciągnąca, zrównoważoność i efektywność energetyczna tych lokomotyw umożliwiają zwiększenie zdolności transportowej przy zachowaniu tej samej infrastruktury kolejowej.

To strategiczne sojusze otwierają nowe możliwości wzrostu dla obu firm. Jesteśmy dumni z współpracy z railCare i z niecierpliwością oczekujemy przyczynienia się do zrównoważonego rozwoju transportu kolejowego – powiedział Willem Goosen, CEO European Loc Pool.

Współpraca z railCare stanowi istotny kamień milowy dla European Loc Pool i kładzie fundamenty pod fascynujący nowy rozdział: Koncentrując się na segmencie detalicznym, railCare skupia swoje rozwiązania transportowe zwłaszcza na COOP, swoim 100% udziałowcu i jednym z największych przedsiębiorstw detalicznych w Szwajcarii. Ta współpraca wysyła jasny sygnał promocji zrównoważonych i innowacyjnych opcji transportowych w segmencie detalicznym.

Dostawa trzech lokomotyw Euro9000 jest planowana na trzeci kwartał przyszłego roku.