Dźwig uszkodził sieć trakcyjną na odc. Warszawa Zach. – Warszawa Włochy [AKTUALIZACJA]

Dźwig uszkodził sieć trakcyjną na odc. Warszawa Zach. – Warszawa Włochy [AKTUALIZACJA]

Z problemami muszą liczyć się w sobotni poranek pasażerowie, których pociągi dalekobieżne powinny jechać odcinkiem Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy. Jedna z maszyn pracująca przy modernizacji stacji Warszawa Zachodnia uszkodziła sieć trakcyjną. Obecnie na wspominanym odcinku pociągi jeżdżą tylko po jednym torze. Problemy występują także w okolicach Legionowa.

PKP Intercity poinformowało, że pociągi kończące bieg na stacji Warszawa Wschodnia będą kierowane trasą okrężną do stacji Warszawa Gdańska z pominięciem stacji Warszawa Zachodnia, Warszawa Centralna, Warszawa Śródmieście natomiast pociągi, które nie kończą biegu na stacji Warszawa Wschodnia (pociągi przejeżdżające przez Warszawski Węzeł Kolejowy) będą kierowane zgodnie z rozkładem jazdy przez stacje Warszawa Włochy i Warszawa Zachodnia bez pomijania stacji zatrzymania.

W związku z utrudnieniami na całym obszarze kursowania pociągów KM wprowadzono wzajemne honorowanie biletów Kolei Mazowieckich – PKP Intercity. Dodatkowo obowiązuje honorowanie biletów w linii metra M1 na odcinku Dworzec Gdański – Stacja Centrum.

Jak poinformowała Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe, zgodnie ze wstępnymi deklaracjami wykonawcy i służb technicznych zarządy infrastrukturę, awarię uda się usunąć do godziny 16:00.

AKTUALIZACJA 13:10

Po aktualizacji sytuacji na budowie, usunięcie utrudnień w ruchu pociągów planowane jest na koniec dnia.

AKTUALIZACJA 14:00

W związku z próbą podniesienia wywróconego dźwigu budowlanego, na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Zachodnia w godz. 14:30 – 15:30 wystąpi całkowita przerwa w ruchu pociągów wszystkich przewoźników.

AKTUALIZACJA 18:30

W związku z próbą podniesienia wywróconego dźwigu budowlanego, na odcinku Warszawa Włochy – Warszawa Zachodnia w godz. 18:30 – 19:05 wprowadzono całkowitą przerwę w ruchu pociągów wszystkich przewoźników.

AKTUALIZACJA 6:00

Po północy z soboty na niedzielę  przywrócono rozkładową organizację ruchu pociągów na Warszawskim Węźle Kolejowym. Wykonawca prowadzący prace na stacji Warszawa Zachodnia usunął uszkodzony dźwig. Zakończyła się naprawa sieci trakcyjnej, Pociągi dalekobieżne i podmiejskie kursują wg. założonego rozkładu.

 

Problemy w okolicach Legionowa

Z innymi utrudnieniami muszą liczyć się pasażerowie w okolicach Legionowa.

– W piątkowy wieczór, z powodu pożaru lokomotywy PKP Cargo uszkodzona został sieć trakcyjna – dodała Magdalena Janus.

Z tego powodu pociągu kursują z około 20 min. opóźnieniami.