Dzień Dziecka z Polregio

Dzień Dziecka z Polregio

Z okazji Dnia Dziecka zostaną zorganizowane specjalne imprezy z udziałem Polregio, podczas których dzieci będą mogły uczestniczyć w fachowym oprowadzaniu po składach pociągów i nawet zajrzeć do lokomotywy, a także dowiedzą się od ekspertów wielu ciekawostek na temat pracy na kolei. Zachęcamy do uczestnictwa w wyjątkowych przejazdach, spotkaniach przy stoiskach Polregio oraz do zwiedzania taboru.

Jednym z pomysłów na świętowanie Dnia Dziecka z Polregio jest połączenie zabawy z edukacją. Dlatego spółka przeprowadzi wiele akcji o takim charakterze w szkołach i przedszkolach, organizując zajęcia w pociągach i warsztaty w placówkach edukacyjnych.

Atrakcje Polregio z okazji Dnia Dziecka

Pomorskie

Na terenie całego województwa pomorskiego 1 czerwca dzieci, które nie ukończyły 16 roku życia, z okazji Dnia Dziecka mają zapewnione bezpłatne przejazdy pociągami POLREGIO i PKP SKM w obrębie województwa pomorskiego.

Kujawsko-Pomorskie

W Bydgoszczy na 1 czerwca we współpracy z Fundacją Instytut Edukacyjny Kolej na Ciebie zaplanowano wydarzenie pn. Kolejowy Dzień Dziecka. Mali miłośnicy kolei są zaproszeni do Izby Tradycji Kolejnictwa na dworcu Bydgoszcz Główna, gdzie będą mogli zwiedzać wystawę taboru kolejowego, w tym pociąg Polregio, z możliwością wchodzenia do kabiny maszynisty. Warto też podejść do stoiska Polregio na dworcu i wziąć udział w zabawie – rozwiązać quiz kolejowy, otrzymać ulotki oraz gadżety.

Świętokrzyskie

W Kielcach obchody Dnia Dziecka potrwają aż 5 dni – od 3 do 7 czerwca. W programie jest przewidziane zwiedzanie nowego dworca kolejowego Kielce Główne. Mali zwiedzający zobaczą, gdzie znajdują się kasy biletowe, gdzie jest pomieszczenie dla matek z dziećmi, którędy idzie się do pociągów. Zostaną zaproszeni do przejazdu składem nowoczesnego pociągu w obrębie stacji Kielce. Podczas całego spotkania dzieci uczestniczące w wydarzeniu będą mogły aktywnie uczestniczyć w zajęciach, podczas których dowiedzą się wielu ciekawych rzeczy o pracy kierownika pociągu, konduktora czy maszynisty. W końcu będą mogły nawet usiąść za sterami pociągu. Przygotowano także niespodzianki w formie drobnych upominków.

Każdego dnia wydarzenie ma taki sam harmonogram:

  • 10:30 Zbiórka na parkingu przy peronie 1. obok budynku Dworca PKP Kielce Główne za Galerią Wieża Sztuki. Pracownicy PKP PLK opowiedzą o bezpiecznym zachowaniu na terenie kolejowym. Pracownicy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei zaprezentują tresurę psów i zaproszą dzieci do budynku Komendy SOK.
  • 11:30 Pracownicy PKP OGN zaprowadzą grupę do budynku Dworca PKP, gdzie dzieci zwiedzą niektóre pomieszczenia i zapoznają się z funkcjonowaniem dworca.
  • 10:30 – 13:00 Pracownicy Polregio zaproszą uczestników wydarzenia na pokład pociągu EN-63A przy peronie 1 (tor nr 4), gdzie opowiedzą o specyfice zawodu kolejarza, a następnie odbędą się dwa przejazdy pociągu po wyznaczonym torze w obrębie stacji.

Wielkopolskie

Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy do Ostrowa Wielkopolskiego na Kolejowy Festyn Rodzinny organizowany przez Klub Miłośników Kolei w Ostrowie Wielkopolskim. Impreza obędzie się 1 czerwca w lokomotywowni Zakładu PKP Cargotabor i potrwa od 10:00 do 17:00. Grupy dzieci zostaną oprowadzone po halach naprawczych zakładu i będą mogły zwiedzać także tabor, w tym pojazd Polregio (wyeksponowany na zewnątrz).

Zachodniopomorskie

Z okazji Dnia Dziecka Polregio zaprasza na wystawę lokomotyw. Wystawa odbędzie się 1 czerwca, w godzinach od 10:00 do 16:00, na peronie 1. Dworca Głównego w Szczecinie.
W tym czasie będzie można zwiedzać pojazdy kolejowe. Każdy będzie miał możliwość wejścia do kabiny maszynisty. Przewoźnicy przygotowali gadżety dla dzieci. Do dyspozycji odwiedzających będą ze strony Polregio EZT Impuls, a także tabor PKP Intercity – lokomotywa plus wagony oraz lokomotywy przewoźników towarowych. Zaplanowano również element edukacyjny – Rogatek będzie uczył, jak i kiedy można bezpiecznie przejechać przez przejazd kolejowy. Straż Ochrony Kolei udostępni swój operacyjny samochód, który na co dzień patroluje i monitoruje teren kolejowy za pomocą kamer. Będzie możliwy również przejażdżka ręczną drezyną.

Dolnośląskie

1 czerwca w pociągach prowadzonych przez drużyny Dolnośląskiego Zakładu Polregio dzieciom będą wręczane lizaki, naklejki okolicznościowe i drobne gadżety, a w kasach biletowych mali podróżni otrzymają kolorowanki.

Lubuskie

Przez całe wakacje trwa akcja „Poczuj przygodę, odkrywając lubuskie pociągami Polregio ”. Jest to cykl wycieczek oferowanych przez Polregio wraz z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w celu zachęcania mieszkańców całej Polski do poznawania unikalnej atmosfery, kultury i piękna przyrodniczego wyjątkowego regionu, jakim jest Lubuskie.
W tym roku szczególnie wiele atrakcji przygotowano dla rodzin z dziećmi. Na wybranych trasach dla maluchów zaplanowano ciekawe animacje, które na pokładach pociągów będą prowadzone przez doświadczonych animatorów. Aktywności, które mają umilić podróż najmłodszym, to konkursy rysunkowe, pokazy magiczne, przedstawienia kukiełkowe, łamigłówki czy gry planszowe. Dodatkowo każde dziecko otrzyma specjalną książeczkę Polregio , w której będzie mogło zbierać pieczątki z każdej podróży, a w efekcie odebrać atrakcyjne nagrody, np. maskotki.

Łódzkie

1 czerwca w pociągach prowadzonych przez drużyny Łódzkiego Zakładu Polregio podróżującym dzieciom będą wręczane naklejki okolicznościowe i tatuaże. W kasach biletowych dzieci otrzymają kolorowanki i kredki, które umilą im podróż.