Dzień Dziecka z PKP Intercity w Katowicach

Dzień Dziecka z PKP Intercity w Katowicach

Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity zaprasza 1 czerwca najmłodszych miłośników kolei do Katowic na wspólny dzień pełen rozrywek. Przewoźnik, podobnie jak w poprzednich latach, zapewnia dzieciom i młodzieży do 16 roku życia darmowe przejazdy w dniu ich święta na terenie całej Polski.

Darmowy bilet 1 czerwca można wykorzystać na podróż w dowolne miejsce w Polsce, ale najbardziej atrakcyjną destynacją dla najmłodszych mogą okazać się Katowice. PKP Intercity zaprasza rodziców i ich pociechy na pl. Marii i Lecha Kaczyńskich, przylegający do dworca, aby właśnie tam wspólnie świętować. Tego dnia, dzieci i rodzice będą mogli dokładniej przyjrzeć się pociągom, które zazwyczaj widzimy w ruchu.

Na peronie 3 katowickiego dworca będzie można zwiedzić ikoniczny elektryczny zespół trakcyjny ED250 Pendolino, ED74, czyli popularną Edytę oraz ciekawy skład wagonowy, który będzie zestawiony z nowoczesnej lokomotywy Griffin, wagonu konferencyjnego, wielofunkcyjnego wagonu COMBO i legendarnej lokomotywy „Czesio” EP05-23. 

Najmłodsi będą mogli nie tylko zwiedzić wnętrze pociągów, lecz także porozmawiać z konduktorem, a nawet usiąść na fotelu maszynisty. Po zapoznaniu się z eksponowanym taborem będzie można odebrać kupon na słodki poczęstunek w postaci waty cukrowej lub popcornu.

Konkursy i animacje

Wystawa pociągów to nie jedyna rozrywka jaką 1 czerwca zapewni dzieciom narodowy przewoźnik. W strefie przed dworcem najmłodsi spotkają się z Edkiem – maskotką PKP Intercity, z którą będzie można zrobić pamiątkowe zdjęcie. Na dzieci czekać będzie też iluzjonista oraz animatorki, które wszystkim chętnym zrobią brokatowy tatuaż. Uczestnicy będą mogli także zagrać w kultową grę „Snake”, której elementy graficzne są inspirowane pociągiem Pendolino. Na miejscu będzie można też wziąć udział w konkursach z nagrodami oraz w aktywnościach sportowych.

Atrakcje od WARS

Dodatkowe atrakcje przygotowała też spółka WARS. W specjalnym wagonie konferencyjnym, dzieci skorzystają z kolorowanek, balonów, naklejek, ścianki z możliwością zrobienia zdjęć w czapce konduktora. Na najmłodszych czekać będą słodycze i napoje a animatorzy zadbają o bezpieczeństwo i świetną atmosferę. Rodzice za to zrelaksują się i skosztują m.in. wyśmienitej kawy. W trakcie wydarzenia miłośnicy kolei mogą także nabyć gadżety z logo WARS: powerbanki, pendrive’y i parasole.

Atrakcje dla najmłodszych przewidziane są w godzinach 10:00-14:30. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.