Drugi etap ograniczeń w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich

Drugi etap ograniczeń w rozkładzie jazdy Kolei Śląskich

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Koleje Śląskie od poniedziałku (23.03) wprowadzają drugą fazę ograniczeń w rozkładzie jazdy z uwagi na zagrożenie epidemiczne.

Ograniczony rozkład jazdy będzie obowiązywał od poniedziałku do odwołania. Część kursów będzie odwołana w całości, część natomiast będzie obowiązywać w skróconych relacjach. W niektórych przypadkach zmienione zostaną dotychczasowe godziny kursowania.

Co istotne, zmiany wprowadzone są w tzw. godzinach pozaszczytowych oraz w przypadku krótszych relacji. Oznacza to, że nadal bez problemu będzie można korzystać z najważniejszych kursów, które zapewniają np. dojazd i powrót z pracy.

W związku z zagrożeniem epidemicznym od dłuższego czasu przewoźnik stara się robić wszystko, żeby zapewnić podróżnym maksimum bezpieczeństwa – są to zarówno działania w obrębie np. wzmożonego czyszczenia pociągów, jak i z zakresu obsługi podróżnych.

– Przez dłuższy czas monitorowaliśmy zainteresowanie poszczególnymi kursami, tak aby ewentualne ograniczenia nie dotknęły w znacznym stopniu naszych podróżnych. Aby jeszcze bardziej złagodzić ten proces, wprowadzaliśmy zmiany stopniowo, w dwóch

Pociągi odwołane i ze zmienioną relacją od 23.03 – dni robocze