Dolkom dokończy przebudowę stacji Legnica

Dolkom dokończy przebudowę stacji Legnica

Stacja Legnica przestanie straszyć. PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały z firmą Dolkom umowę na dokończenie robót związanych z przebudową stacji Legnica.

Przypomnijmy, że 30 czerwca zarządca infrastruktury rozwiązały z dotychczasowym wykonawcą umowę na realizację prac i rozpoczęła się inwentaryzacji na placu budowy.

Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe poinformował „Kolejowy Portal, że inwentaryzacja został zakończona tak szybko jak to było możliwe.

– Do wykonania pozostało m.in. podwyższenie peronów nr 3 i nr 4 do 76 cm, modernizacja tunelu głównego, zabudowa wind na perony nr 2,3,4,5 oraz przebudowa i przeszklenie hali peronowej. Zakończenie prac przewidywane jest na koniec 2023 r.  Wówczas stacja będzie w pełni dostępna dla wszystkich podróżnych  – zaznaczył Mirosław Siemieniec.

Nasz rozmówca dodał, że na termin realizacji inwestycji wpływ miały uzgodnienia z konserwatorem zabytków, a także dodatkowe prace, które wcześniej, przed rozpoczęciem robót nie można było zdiagnozować.

– Jednak decydujący wpływ na czas realizacji inwestycji miało słabe zaangażowanie poprzedniego wykonawcy – podkreślił przedstawiciel PLK.

Przypomnijmy, że umowę a o wartości 27 mln zł na realizację prac na stacji Legnica PKP PLK podpisały z Grupą Fewater w marcu 2018 r. Pierwotnie prace miały się zakończyć już w grudniu 2019 r., potem w lutym 2020 r., a pod koniec grudnia 2021 r. wiceminister Andrzej Bittel poinformował, że remont potrwa do końca listopada 2022 r.