Dodatkowe połączenia PKP IC na długi weekend

Dodatkowe połączenia PKP IC na długi weekend

W najbliższy czwartek 16 czerwca przypada Święto Bożego Ciała, a wraz z nim długi weekend. Pociągami PKP Intercity Polacy dotrą do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w naszym kraju. W czasie zwiększonego zainteresowania podróżami koleją przewoźnik uruchomi między innymi dodatkowe połączenia nad polskie morze, a także wzmocni ponad 100 pociągów.

Dużym zainteresowaniem w trakcie długich weekendów cieszą się pociągi kursujące nad polskie morze. Aby umożliwić jak największej liczbie pasażerów możliwość przejazdu w tym kierunku, w  środę 15 czerwca zostaje wydłużona do Kołobrzegu relacja pociągu EIP 3840, który standardowo kursuje do Gdyni pod numerem 3504. Tego samego dnia wydłużeniu ulegnie trasa pociągu TLK Lubomirski (rel. Kraków Główny – Gdynia Główna), którym pasażerowie również dojadą do Kołobrzegu. Fani górskiego wypoczynku będą zadowoleni z wydłużenia trasy TLK Bieszczady (rel. Kraków – Zagórz) oraz uruchomienia pociągu TLK Połoniny. Jednym i drugim składem dostaną się bezpośrednio do Łupkowa.

Jednocześnie pociąg EIC Klimczok w relacji Katowice – Gdynia Główna zamiast w sobotę 18 czerwca, pojedzie w czwartek 16 czerwca. To z pewnością ułatwi podróżującym wyjazd nad morze w długi weekend koleją.

Nowe połączania nad polskie morze

PKP Intercity nieustannie monitoruje frekwencje na poszczególnych trasach tak, aby w możliwie jak najkrótszym czasie móc odpowiedzieć na dynamicznie zmieniające się zapotrzebowanie konsumentów. Dlatego w okresie długiego weekendu przewoźnik zdecydował się na uruchomienie nowych połączeń nad polskie morze. EIC Kaszub pojedzie w relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna w czwartek 16 czerwca, podczas gdy w niedzielę 19 czerwca zabierze pasażerów w drogę powrotną. Tego samego dnia z Gdyni w kierunku stolicy wyruszy EIC 5140, który dzień później wróci do Trójmiasta.

Dodatkowe miejsca dla pasażerów

Chcąc zapewnić podróż w komfortowych warunkach, przewoźnik zaplanował wzmocnienie 110 pociągów 181 wagonami. Dodatkowe miejsca pojawią się w składach wyruszających między innymi ze Szczecina, Wrocławia, Warszawy czy Gdyni, które pojadą do innych dużych miast lub popularnych ośrodków turystycznych, jak np. Giżycko czy Świnoujście. Na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz frekwencji, PKP Intercity będzie w miarę możliwości wzmacniać kolejne pociągi dodatkowymi wagonami, gdy zaobserwuje zwiększone zainteresowanie danym połączeniem i tam, gdzie będzie to możliwe.