Dodatkowe pociągi na Kolei Rogowskiej w najbliższą niedzielę

Dodatkowe pociągi na Kolei Rogowskiej w najbliższą niedzielę

W związku z obchodami Dożynek Wojewódzkich 2021 w Rogowie Fundacja Polskich Kolei Wąskotorowych uruchamia dodatkowe dwie pary pociągów dla umożliwienia dojazdu i powrotu do Rogowa dla turystów oraz mieszkańców miejscowości Strzelna i Jeżów.

W dniu 22 sierpnia br. (niedziela) Województwo Łódzkie organizuje przy rogowskim Arboretum obchody Dożynek Wojewódzkich, zaplanowano szereg atrakcji, w tym koncertów trwających do wieczora. Kolej Wąskotorowa Rogów – Rawa – Biała zapewni mieszkańcom możliwość dotarcia i powrotu z tych wydarzeń dzięki uruchomieniu dodatkowych dwór par pociągów. Tym samym będzie możliwość skorzystania z transportu publicznego co powinno znacząco odciążyć parkingi w okolicy miejsca wydarzenia.

Poniżej prezentujemy tabelaryczny rozkład jazdy na najbliższą niedzielę. Dodatkowe pary pociągów oznaczono kolorem żółtym.

 

 

– Licząca 106 lat Kolej Rogowska to nie tylko atrakcja turystyczna – zaznacza Bartosz Paluchowski, Członek Zarządu FPKW. Od dawna realizujemy również funkcje związane z komunikacją publiczną przy okazji rozmaitych imprez masowych zlokalizowanych przy trasie kolei – dodaje.

Aby zachęcić pasażerów do korzystania z pociągów dojazdowych do Rogowa FPKW wprowadzi na niedzielę 22 sierpnia br. specjalną ofertę promocyjną. Pasażerowie wszystkich pociągów podróżujący na bilecie do Rogowa (ze Stacji Jeżów i Strzelna) będą mogli odbyć bezpłatną podróż powrotną do stacji pierwotnej na podstawie biletu do Rogowa.

Przypomnijmy, że bezpłatne przejazdy na wojewódzkie dożynki w Rogowie zapewnią pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.