Dobroczynne zaangażowanie CTL Maczki-Bór

Dobroczynne zaangażowanie CTL Maczki-Bór

Wysokiej klasy zestawy nagłaśniające myBoard SILVER trafiły do Szkoły Podstawowej nr 36 w Sosnowcu. To idealnie kompatybilne z tablicami interaktywnymi głośniki które w bardzo prosty sposób można połączyć z komputerem i uzyskać maksymalną funkcjonalność tablic interaktywnych jako narzędzia wpierającego edukację i rozwój uczniów. 12 zestawów nagłaśniających o łącznej wartości ponad 5 tys. złotych zakupiła i przekazała działająca po sąsiedzku spółka CTL Maczki-Bór.

Wsparcie dla działań proedukacyjnych to ważny element realizowanej przez CTL Maczki-Bór jak i całą Grupę CTL idei społecznej odpowiedzialności biznesu. Spółka, obok swojej podstawowej działalności angażuje się w akcje prospołeczne, wspierając społeczność lokalną. Przez wiele lat jako CTL Maczki-Bór  inwestowaliśmy w sport, w sosnowiecką żeńską drużynę koszykówki. Od minionego sezonu zespół występuje pod nazwą CTL Zagłębie Sosnowiec. Warto wspomnieć, że trzon tej drużyny stanowią wychowanki lokalnego klubu sportowego, zatem element rozwoju dzieci i młodzieży przewija się także w tej sportowej strefie naszego zaangażowania. Jako Grupa wspieramy także Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu i Sosnowiecką Spółdzielnię Socjalną przekazując m.in. darowizny na zakup niezbędnego sprzętu rehabilitacyjnego – powiedział Sławomir Rzepecki, Prezes Zarządu CTL Maczki-Bór:

Liczymy, że przekazane zestawy nagłaśniające wpłyną na jakość zajęć. Wierzymy, że dzieci nie mogą się już doczekać powrotu do stacjonarnych zajęć, a kolejne urządzenia zwiększające ich atrakcyjność będą tylko kolejnym pozytywnym elementem tego powrotu. Ten świąteczno-noworoczny prezent dla Szkoły Podstawowej nr 36 jest pierwszym ale wierzymy, nie ostatnim wspólnym działaniem – dodał Rzepecki.

Współpraca ze Szkołą Podstawową nr 36 w Sosnowcu wpisuje się w misję CTL Maczki Bór jako firmy odpowiedzialnej, działającej w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju, uwzględniającej równowagę między czynnikami biznesowymi oraz potrzebami otoczenia społecznego.

Spółka CTL Maczki-Bór należy do Grupy CTL.  Jest właścicielem gruntu po byłej kopalni Maczki-Bór, prowadzi działalność rekultywacyjną, sukcesywnie przywracając funkcjonalność gruntów pokopalnianych do użytku.