Do Wisły jednak z przesiadką. Bombardier nie dostarczył potrzebnych urządzeń

Do Wisły jednak z przesiadką. Bombardier nie dostarczył potrzebnych urządzeń

Niestety w związku z niedotrzymaniem terminu dostarczenia urządzeń pozwalających na bezpieczne poruszanie się pociągów na odcinku Pierściec – Skoczów – Goleszów, szlak do Wisły pozostaje wciąż zamknięty. Koleje Śląskie wspólnie z PKP PLK S.A. wprowadziły korektę rozkładu jazdy.

– Firma Bombardier, pomimo zapewnień, nie dostarczyła w wymaganym terminie urządzeń zapewniających bezpieczny przejazd pociągów. Montaż takich urządzeń był niezbędny na odcinku Pierściec – Skoczów – Goleszów – poinformowała Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Wszystkie pociągi linii S6 zostaną skrócone do relacji Katowice – Pszczyna – Katowice, Kubalonka zostanie skrócona do relacji Katowice – Chybie – Katowice, w zamian zostaną uruchomione cztery linie autobusowe.  

Autobusy będą kursować zgodnie z zaktualizowanym rozkładem jazdy, który w najbliższych zostanie opublikowany przewoźnika.

– Z pociągów na autobusy i z autobusy na pociąg przeprowadzi Państwa pracownik w charakterystycznej pomarańczowej kamizelce z logo Kolei Śląskich. Prosimy stosować się do poleceń obsługi celem bezpiecznego i sprawnego przeprowadzenia procesu przesiadki. Dziękujemy za dobrą współpracę. Konduktor jest do Państwa dyspozycji i pomoże wyjaśnić wszelkie problemy związane z podróżą – informuje Tomasz Musioł, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rewitalizują linię do Wisły Głębce. Prace prowadzone były na odcinku Bronów (Chybie) – Skoczów. Położono 14 km nowych torów. Wymieniono sieć trakcyjną na szlaku oraz rozjazdy w Bieniowcu i na stacjach Pierściec i Skoczów. Przebudowano obiekty na odcinku Bronów – Skoczów, m.in. most na Wiśle w Skoczowie. Przebudowano perony na stacjach Pierściec i Skoczów oraz na przystankach Chybie Mnich i Zaborze. Powstał także zupełnie nowy przystanek Skoczów Bajerki.

Planowane było kursowanie pociągów do Wisły Głębce od 13 grudnia. Pociągi miały kursować do Wisły Głębce do marca 2021 roku.