Częstochowa: 10-latek wysiadł z pociągu, a rodzice pojechali dalej

Częstochowa: 10-latek wysiadł z pociągu, a rodzice pojechali dalej

Dziesięcioletnie dziecko wysiadło w Częstochowie z pociągu relacji Racibórz  – Olsztyn Główny, jego rodzice zostali w wagonie i pojechali dalej. Chłopca na peronie odnaleźli po kilku minutach funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

W czwartek, 13 czerwca około godziny 7:45 funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Częstochowie pełniący służbę patrolową na terenie dworca głównego, zauważyli na peronie nr 1 małego chłopca bez opieki osoby dorosłej. W tym samym czasie do patrolu SOK zgłosiła się podróżna informując, że dziecko wysiadło samo z pociągu.

Mundurowi natychmiast podjęli czynności w celu ustalenia pociągu z którego wysiadł chłopiec. Funkcjonariusze SOK ustalili, że 10-latek podróżował z rodzicami pociągiem relacji Racibórz – Olsztyn Główny. Częstochowscy sokiści szybko nawiązali kontakt z ojcem dziecka, który w stacji Rudniki przesiadł się do pociągu w kierunku Częstochowy. Do czasu przyjazdu rodzica chłopiec pozostał pod opieką funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Częstochowie.

Powiadomiono o wszystkim Komisariat IV Policji w Częstochowie. Chłopiec cały i zdrowy trafił pod opiekę ojca.