CTL Logistics z kompletem nowych platform od GATX

CTL Logistics z kompletem nowych platform od GATX

CTL Logistics poinformował, że ma już 165 nowych platform. Dostawy wagonów z GATX do przewoźnika realizowane były w kilku partiach począwszy od marca 2020 do teraz.

Nowe platformy 80-stopowe zostały wydzierżawione na okres 36 miesięcy.

– Zakładamy ich bardzo efektywną eksploatację a biorąc pod uwagę  zarówno wyniki 2020 roku w zakresie przewozów intermodalnych jak i prognozowane przez rynek i spółkę wzrosty w stosunku do ubiegłego roku, wykorzystanie ich w 100% jest jedynym zakładanym przez nas scenariuszem – mówi Monika Mikon, Dyrektor Marketingu i Komunikacji CTL Logistics.

Segment intermodalny CTL Logistics w 2020 roku przewiózł 107 957 TEU.  W odniesieniu do roku 2019 to wzrost o ok. 285% (w 2019 Spółka przetransportowała 28 101 TEU). Z kolei praca przewozowa w transporcie kontenerów w analizowanym  okresie wzrosła o 200%.

– Największy wzrost ilościowy odnotowaliśmy w transporcie kontenerów 40 stopowych – dodaje Mikon.

Dostawy platform z GATX do CTL Logistics realizowane były w kilku partiach począwszy od marca 2020 do połowy lutego 2021 r.  Jak informuje przedstawicielka przewoźnika wagony wykorzystywane są zarówno w przewozach krajowych, głównie w korytarzach:  Gdańsk/ Gdynia – terminale rozlokowane na terenie kraju, jak i w relacjach międzynarodowych, wykorzystując kolejowy Jedwabny Szlak.

CTL Logistics cały czas monitoruje rynek w zakresie dostępności platform we wszystkich możliwych parametrach.

– Obecnie sytuacja jest stabilna a „szaleństwo” zakupowe na rynku nieco minęło, doszło do pewnego nasycenia i ustabilizowania popytu/podaży. Średni czas oczekiwania na platformy to 2-4 miesiące zatem gdyby nasz pion handlowy wnioskował o kolejne, mamy pełną wiedzę co, skąd i za jaką cenę można pozyskać – informuje Monika Mikon.