CTL Logistics chce wynająć lokomotywy wielosystemowe

CTL Logistics chce wynająć lokomotywy wielosystemowe

CTL Logistics zaprasza do składnia ofert w zakresie dzierżawy lub wynajmu lokomotyw przystosowanych do jazdy na terytorium Polski i Niemiec.

Przewoźnik oczekuje aby pojazdy spełniały następujące kryteria:

  • Min. moc ciągła 3000KW, zapewniona przez parametry techniczne, trakcyjne lokomotywy
  • Możliwość prowadzenia pociągu o masie brutto min. 3000 ton (wymagane brutto pociągu jest warunkiem minimalnym dla parametrów toru o pochyleniu 0 ‰ i zapewnienia min. prędkości 70 km/h)
  • Lokomotywy  powinny posiadać homologację na terytorium Polski i Niemiec w obszarze działania. Stosowne  dopuszczenie (zezwolenie na dopuszczenie do eksploatacji wg TSI / świadectwo typu) oraz zatwierdzoną Dokumentację Systemu Utrzymania.

Zaproponowane oferty powinny uwzględniać dwa okresy czasowe najmu 2 lata oraz 5 lat. Mają też uwzględniać limity kilometrów jak 120 000 km oraz 150 000 km.

Postępowanie prowadzone będzie wieloetapowo. Etap I to składanie ofert na w terminie do 25 czerwca 2024 r. do godziny 12:00. Do etapu II zostaną zaproszeni wybrani oferenci.

Według przedstawionego harmonogramu CTL Logistics oczekuje dostaw trzech lokomotyw w październiku 2025 r. oraz jednej w listopadzie  2025 r.