Coraz więcej lokomotyw Vectron w parku taborowym Bahnoperator

Coraz więcej lokomotyw Vectron w parku taborowym Bahnoperator

W Poznaniu Bahnoperator odebrał kolejną wielosystemową lokomotywę Vectron. To już dziewiąty pojazd tego typu we flocie przewoźnika.

Vectrony sprawdziły się u nas doskonale, dlatego zdecydowaliśmy o pozyskaniu kolejnego egzemplarza- powiedział Pan Piotr Ciuruś, Dyrektor Przewozów Bahnoperator Polska.

Pojazd dostarczyła firma European Locomotive Leasing, wiodący na rynku europejskim leasingodawca Vectronów. W tej chwili kilkudziesięciu klientów w 16 krajach Europy operuje ponad 200 lokomotywami z logo ELL.

Cieszymy się, że Bahnoperator ponownie nam zaufał i wierzymy, że nasza współpraca nadal będzie się rozwijać”- powiedziała Pani Agnieszka Bekasiak, Dyrektor Zarządzający ELL Polska.

W ostatnim czasie  ELL otworzyła spółkę w Polsce z siedzibą w Poznaniu, tym samym rozszerzając swoją działalność o kolejny europejski rynek.

Przekazany pojazd to fabrycznie nowa lokomotywa wielosystemowa, umożliwiająca prowadzenie pociągów w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji, Węgrzech, Holandii i Rumunii. Maksymalna prędkość 200 km/h oraz moc 6400kW pozwala na wszechstronne wykorzystanie tych lokomotyw przy najróżniejszych rodzajach pociągów.

Pojazd wyróżnia się także zewnętrznie – schemat malowania został zaprojektowany przez Simona Wijnakera z Railcolordesign. To już druga lokomotywa Bahnoperatora, która otrzymała takie barwy. Lokomotywie nadano imię Marcel – od Pana Marcela Steina – Prezesa holdingu Bahnoperator oraz TE Germany.