Ciągnik rolniczy wjechał pod pociąg Kolei Mazowieckich. Pojazd SKPL uszkodzony

Ciągnik rolniczy wjechał pod pociąg Kolei Mazowieckich. Pojazd SKPL uszkodzony

O dużym szczęściu może mówić kierujący ciągnikiem rolniczym, który zignorował znak STOP na przejeździe kolejowym. Został zabrany do szpitala, na szczęście jak wynika ze wstępnych ustaleń nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Policjanci przypominają, lekceważenie jednych z podstawowych znaków drogowych ,,Stop” i ,,Ustąp pierwszeństwa” jest często przyczyną bardzo tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Dlatego apelujemy, aby nie jeździć ,,na pamięć” i zwracać szczególną uwagę na oznakowanie!

Zdarzenie miało miejsce dziś około godziny 11 w miejscowości Czarnowiec. Jak wynika ze wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce policjantów kierujący ciągnikiem rolniczym lamborghini 31-letni mieszkaniec powiatu ostrołęckiego z podpiętą prasą belującą na oznakowanym przejeździe kolejowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu wjeżdżając po nadjeżdżający pociąg relacji Ostrołęka – Tłuszcz.

31-latek został zabrany do szpitala, jak wynika ze wstępnych ustaleń był trzeźwy i nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Natomiast w pociągu znajdowało się 10 osób, nie odnieśli obrażeń. Maszynista był trzeźwy – przekazał kom. Tomasz Żerański z KMP w Ostrołęce

Na miejscu pracowali policjanci z ostrołęckiej drogówki w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy do kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby zawsze zatrzymywać się przed przejazdami kolejowymi, także wówczas, gdy  przed długi czas linią kolejową nie kursują pociągi, bo nigdy nie wiemy, kiedy ruch na torach może być wznowiony i kiedy pociąg może się na przejeździe pojawić – podkreśla kom. Żerański.

Uszkodzony SN82-003 to jeden z dwóch wydzierżawionych przez Koleje Mazowieckie pojazdów od SKPL Cargo.