Budimex za 25,67 mln zł wybuduje nowy dworzec we Włocławku [WIZUALIZACJE]

Budimex za 25,67 mln zł wybuduje nowy dworzec we Włocławku [WIZUALIZACJE]

PKP S.A. wybrały wykonawcę przebudowy dworca kolejowego we Włocławku. Został nim Budimex, który w przetargu złożył najkorzystniejszą ofertę o wartości 25 679 562,39 zł brutto.

Nim rozpocznie się budowa nowego obiekty, Budimex będzie musiał rozebrać istniejący budynek z 1975 r. łączący funkcję dworca kolejowo-autobusowego oraz przygotuje kontenerowy dworzec tymczasowy zlokalizowany w południowej części terenu. Dworzec tymczasowy posiadać będzie przestrzeń ogólnodostępną z toaletami.

Nowy dworzec zaprojektowano jako budynek podłużny, trzykondygnacyjny, o długości boków ok. 97m na 24m, częściowo podpiwniczony, zorientowany dłuższym bokiem równolegle do torowiska. Jego centralną część będzie stanowił hol główny zawierający przejście na peron przy dworcu, oraz zejście do istniejącego tunelu łączącego dworzec z dalszymi peronami od strony zachodniej, oraz przejściem pod ulicą Okrzei od strony wschodniej. Hol wyposażony będzie w windę dla osób niepełnosprawnych pozwalający na dostanie się do tunelu.

W części południowej powstaną lokale komercyjnych, w tym dwa gastronomiczny, stanowiska kasowe oraz toalety ogólnodostępne. W części północnej budynku na parterze powstanie informacja turystyczna z zapleczem, pomieszczenia socjalne dla kierowców MPK i PKS, oraz hol wejściowy i pomieszczenia administracyjne Wydziału Komunikacji Miasta Włocławek. Na piętrze części północnej zaplanowano pomieszczenia Wydziału Komunikacji służące obsłudze interesantów oraz nadzorowi ruchu drogowego, wraz z towarzyszącymi pomieszczeniami obsługowymi i technicznymi.

W ramach nowego zagospodarowania terenu zaprojektowano: budowę wiaty na rowery od strony południowej oraz budowę drogi wewnętrznej wraz z zatoką „kiss & ride”.

Na realizację prac przeznaczono 546 dni.