Budimex wyremontował dach instytucji charytatywnej w Ełku

Budimex wyremontował dach instytucji charytatywnej w Ełku

Pracownicy Budimeksu realizujący kontrakt kolejowy w Ełku zaangażowali się w pomoc lokalnej społeczności i współuczestniczyli w remoncie dachu budynku organizacji dobroczynnej – Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Katolickim Stowarzyszeniu Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej. W ramach dalszego wsparcia kontrakt zorganizuje także Kiermasz Świąteczny w biurze budowy.

Budynek WTZ w Ełku został zabezpieczony przed zimnem i deszczem – wolontariusze Budimeksu współuczestniczyli we wzmocnieniu dachu, w tym m.in. sfinansowali wymianę pokrycia. ‎WTZ to sąsiedzi budowy ełckiej Stacji Kolejowej – stąd wysokie zaangażowanie generalnego wykonawcy w życie lokalnej instytucji dobroczynnej.

Podopieczni organizacji spędzając czas w WTZ wykonują prace plastyczne, ceramiczne, modelarskie i techniczne, a także biorą udział w zajęciach rehabilitacyjnych i muzyczno-teatralnych. Dlatego w ramach dalszej współpracy 15 grudnia br. Budimex zorganizuje Kiermasz Świąteczny, w trakcie którego wszystkie prace podopiecznych fundacji będą dostępne do kupienia.

Wydarzenie będzie otwarte, a osoby, które chcą wesprzeć WTZ są mile widziane w biurze budowy Budimeksu pod adresem ul. Armii Krajowej 24 w godzinach 9:00-15:00. Pieniądze zebrane w trakcie kiermaszu zostaną wykorzystane na zakup kolejnych artykułów plastycznych w WTZ – mówi Mikołaj Waśniewski, Dyrektor Kontraktu w Budimeksie.

Modernizacja stacji kolejowej Ełk osiągnęła 40 proc. zaawansowania. Zakresem inwestycji objęte są przebudowa torów kolejowych o łącznej długości 38,3 km (w tym 3,8 w opcji) wraz z podtorzem i odwodnieniem oraz urządzeniami Sterowania Rychem Kolejowym na stacji Ełk Osobowy oraz Ełk Towarowy; zabudowa 118  rozjazdów (w tym 2 w opcji); budowa 5 peronów (w tym 2 opcji); łącznie 2600mb krawędzi (400mb w opcji) dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych wraz z pełną infrastrukturą; przebudowa sieci trakcyjnej oraz sieci i linii z urządzeniami elektroenergetyki kolejowej; budowa budynku nastawni dysponującej na stacji Ełk z nowymi urządzeniami. Na budowie pracuje codziennie średnio ok. 140 jednostek sprzętu i blisko 400 osób. Wartość kontraktu to blisko 587 mln zł.