Bombardier zmodernizuje 143 wagony piętrowe dla Israel Railways

Bombardier zmodernizuje 143 wagony piętrowe dla Israel Railways

Bombardier Transportation rozpoczął remont średniookresowy dla floty Israel Railways (ISR), składającej się z 143 dwupokładowych wagonów Bombardier TWINDEXX . Ten nowy projekt, wyceniony na około 15 milionów dolarów, obejmuje dodatkowe wewnętrzne i zewnętrzne prace techniczne mające na celu przegląd systemów wagonów.

– Dziękujemy firmie ISR za powierzenie nam kolejnego projektu dotyczącego usług i zarządzania aktywami. Z niecierpliwością czekamy na kontynuację długoterminowej i udanej współpracy z firmą ISR jako naszym strategicznym klientem. Ten projekt daje nam najnowszą okazję do wdrożenia rozległej wiedzy i doświadczenia zespołów, które są najlepiej dostosowane do czasu wprowadzenia naszych klientów na rynek, wysokiej dostępności i niezawodności – powiedział Eran Cohen, dyrektor zarządzający Bombardier Transportation w Izraelu.

Dostarczone w latach 2002-2006 wagony TWINDEXX pierwszej generacji będą teraz miały zmodernizowane niektóre drzwi wewnętrzne i zewnętrzne oraz wymienione systemy informacji pasażerskiej i kable rozruchowe. Projekt, który niedawno rozpoczął się od prac projektowych i inżynieryjnych, będzie obejmował wyposażenie jednego pociągu pilotażowego. Zakończenie całego projektu zaplanowano na styczeń 2023 r.

Ten projekt średniego okresu eksploatacji jest kolejnym naturalnym krokiem w sześcioletnim programie modernizacji floty wagonów piętrowych TWINDEXX należących do ISR . Bombardier Transportation i ISR ​​wdrożyły ostatnio niezbędne pakiety prac technicznych w celu przygotowania i dostosowania floty do eksploatacji elektrycznej, w tym wdrożenie magnetycznych hamulców szynowych umożliwiających prędkość 160 km/h, a także wdrożenie dodatkowych systemów diagnostycznych i bezpieczeństwa.

W sumie projekt obejmuje:

  • Remont i modernizacja systemu drzwi zewnętrznych autokarów
  • Remont drzwi systemu toalet, czyniąc je bardziej dostępnymi dla pasażerów o ograniczonej sprawności ruchowej
  • Wymiana kabli rozruchowych 400 V.
  • Odnowienie systemu informacji pasażerskiej

Bombardier Transportation działa w Izraelu od 1997 roku, a Bombardier Transportation Israel powstał w 2003 roku. Firma zatrudnia ponad 100 pracowników i posiada pięć lokalizacji w Izraelu: Dimona, Be’er Sheva, Lod, Hajfa oraz centrala firmy w Ramat-Gan .

Bombardier Transportation jest strategicznym partnerem kolei izraelskich i izraelskich od ponad 20 lat i znacząco przyczynił się do poprawy mobilności i dostępności kolei w Izraelu poprzez dostawę ponad 140 składów IC3 DMU, 580 wagonów piętrowych TWINDEXX oraz 62 lokomotyw elektrycznych TRAXX.