Bilety na pociągi PKP Intercity kupimy przez videomaty Polregio

Bilety na pociągi PKP Intercity kupimy przez videomaty Polregio

PKP Intercity uruchamia nową formę sprzedaży – podróżni będą mogli kupować bilety poprzez wideomaty. Nowe narzędzie to biletomaty z możliwością połączenia się w formie videorozmowy z konsultantem, który pomoże w wyborze połączenia i zakupie biletów. Przedsięwzięcie jest efektem współpracy z Polregio i firmą Avista. Z urządzeń pasażerowie mogą już korzystać na dworcach w m.in. Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i Białymstoku.

Wideomaty to samoobsługowe urządzenia, które w razie potrzeby pozwalają podróżnym na kontakt z konsultantem w formie videorozmowy. Pasażerowie mogą z nich korzystać na trzy sposoby:

  • wybierając i kupując bilet samodzielnie, tak jak w biletomacie;
  • korzystając z asysty i podpowiedzi konsultanta podczas wideorozmowy;
  • korzystając z pomocy konsultanta, który podczas wideorozmowy przejmuje zdalnie kontrolę nad pulpitem urządzenia i prowadzi transakcję aż do momentu jej finalizacji – klient musi jedynie zdecydować, opłacić i odebrać bilet.

Aby poprosić o pomoc konsultanta, wystarczy nacisnąć guzik na urządzeniu lub na ekranie dotykowym. E-kasjer odpowie na pytania oraz pomoże w wyborze dogodnego połączenia oraz odpowiedniej oferty. Konsultanci służą pomocą w języku polskim oraz angielskim. Same urządzenia dostępne są w czterech wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej i ukraińskiej. Płatności za bilety można dokonywać za pomocą karty płatniczej.

Możliwość kupienia biletów PKP Intercity w wideomatach to kolejny krok w dążeniu do tego, aby zakup biletów był jak najłatwiejszy dla podróżnych. Z jednej strony stawiamy na to, aby sieć sprzedaży była bardzo szeroka, a z drugiej – by była różnorodna i dopasowana do różnych możliwości i potrzeb klientów. Możliwość skorzystania z pomocy e-kasjera to duże ułatwienie podczas samodzielnego szukania dogodnego połącznia i kupowania biletów w automacie biletowym – mówi Tomasz Gontarz, członek zarządu PKP Intercity.

Wprowadzenie nowego kanału sprzedaży jest wynikiem współpracy z innym kolejowym przewoźnikiem – POLREGIO, który uruchomił wideomaty w październiku 2022 r. W jej ramach, konsultanci pomagający przy zakupie biletów na połączenia POLEGIO będą także wspierać obsługę połączeń PKP Intercity. Sprzedaż biletów PKP Intercity oparta jest na agencyjnej umowie współpracy z firmą Avista, producentem urządzeń.

Z videomatów z ofertą PKP Intercity podróżni mogą skorzystać na 9 dworcach: Kraków Główny, Wrocław Główny, Poznań Główny, Szczecin Główny, Białystok, Zielona Góra Główna, Opole Główne, Świnoujście i Jarosław. Dziesiąty wideomat pojawi się około połowy kwietnia na dworcu w Tczewie.