Białystok: funkcjonariusze SOK zatrzymali sprawców kradzieży bagażu

Białystok: funkcjonariusze SOK zatrzymali sprawców kradzieży bagażu

Na dworcu w Białymstoku podróżny czekający na pociąg został okradziony. Skierowany na miejsce patrol funkcjonariuszy SOK zatrzymał sprawców kradzieży. 

W środę 23 listopada r. pracownik ochrony dworca w Białymstoku powiadomił komendanta zmiany z Komendy Regionalnej SOK w Białymstoku, że na poczekalni dworca stacji Białystok przebywa obywatel Ukrainy, który został okradziony ze swojej torby podróżnej i dokumentów przez dwóch nieznanych sprawców. Na miejsce niezwłocznie skierowano patrol SOK z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Białymstoku.  

Pracownik ochrony podał cechy charakterystyczne sprawców oraz wskazał funkcjonariuszom SOK kierunek, w którym zbiegli. Po przybyciu na peron czwarty mundurowi zatrzymali dwóch nieletnich odpowiadających rysopisowi, którzy przebywali wraz ze skradzionym bagażem w jednym z pociągów stojących na stacji Białystok.

Poszkodowany odzyskał swoją torbę podróżną oraz dokumenty, bez których nie mógłby przebywać na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wrócić do swojego kraju. Sprawców kradzieży przekazano do dyspozycji przybyłym na miejsce funkcjonariuszom z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku celem dalszego postępowania.